instagram

5 sposobów na ładny Instagram

Instagram jest zaraz po Facebooku i Twiterze jednym z najczęściej wykorzystywanych mediów społecznościowych. Osób, które chcą wyrazić siebie przy pomocy zdjęć przybywa z każdym dniem. Na jego popularność wpływają też nowe funkcje takie jak niedawno wprowadzone Instagram Story, dzięki której możemy nagrywać krótkie filmiki ze swojej codzienności. Dziś na warsztat weźmiemy jednak zdjęcia, a właściwie sztukę tworzenia ciekawych, wizualnych treści na Instagram. Jak to się dzieje, że niektóre profile potrafią nas zachwycić?

Jak stworzyć piękny profil na Instagramie w 5 krokach

Nie ma co ukrywać, że odkąd mamy smartphone’y, właściwie każdy stał się fotografem. Nie każdy jednak jest w tym dobry. Wszystko zależy od zmysłu estetycznego, spostrzegawczości, wyczuciu kompozycji i kolorów. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia przy pomocy telefonu nie jest wcale łatwe i nie zależy od jakości aparatu. Składa się na to o wiele więcej czynników. Jeśli zależy ci na uzyskaniu ładnego efektu na swoim profilu Instagramowym, wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka istotnych kwestii.

zdjęcia na instagramie

  1. Szukaj czystych teł

Robisz selfie? Fotografujesz kogoś innego? A może robisz układankę z jesiennych dodatków? Niezależnie od tego, jakiego typu zdjęcie właśnie wykonujesz, czyste tło to podstawa. Selfie nie wyjdzie dobrze, jeśli zza pleców będzie wyłaniać się suszarka z praniem, telewizor lub nieumyte naczynia. Tak samo jest w przypadku fotografowanie innej osoby. Jeśli nie zwrócimy uwagę na stojące w tle śmietniki albo plamę na chodniku, zdjęcie nigdy nie będzie wyglądać ładnie. Rzeczy, które fotografujemy również najlepiej prezentują się na gładkim, jasnym tle. Pamiętaj o tym!

  1. Światło to podstawa

Zanim zrobisz zdjęcie, sprawdź jak układa się światło. Podkręcanie jasności przy pomocy aplikacji do przerabiania zawsze zmienia jakość zdjęcia. Fotografia może stać się ziarnista i niewyostrzona. Dlatego o światło musimy zadbać zanim naciśniemy spust aparatu. Przy selfie zawsze stawaj pod światło, tak by promienie słońca oświetlały ci twarz. Możesz wypróbować to, obracając się pod różnym kątem. Jasne zdjęcia są kluczem do pięknego konta na Instagramie.

zdjęcia na instagramie

  1. Znajdź swój spójny koncept

Ładny Instagram to jednolity Instagram. Jeśli za każdym razem szalejesz z innym filtrem, twój profil nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Podobnie jest z dodawaniem zdjęć wszystkiego, co uda ci się złapać na zdjęciu. Zastanów się, jakim przekazem ma być twój Instagram. Jeśli prowadzisz blog kulinarny, ale nie możesz oprzeć się dodawaniu ciągle zdjęć swoich pociech, prawdopodobnie obserwatorzy nie rozpoznają w tobie kulinarnego blogera. Stwórz spójną koncepcję swojego Instagrama, używaj jednego filtru, dbaj o to, by treść odnosiła się do hasła przewodniego.

  1. Używaj programów do obróbki

Zastanawiasz się, dlaczego zdjęcia niektórych użytkowników mają tak wyrazisty kolor albo ciekawie umieszczone światło? Biel tła jest bielsza niż biel występująca w przyrodzie? To zwykle zasługa programów do obróbki zdjęć, które mogą dodać zdjęciu wyjątkowego charakteru. Propozycje? VSCOcam lub Edytor zdjęć – świetne aplikacje na telefon.

  1. Nie trać autentyczności

W całym tym szaleństwie musimy pamiętać o tym, że Instagram to taki fotograficzny pamiętnik. Chwytaj chwile, fotografuj to, co cię inspiruje. Bądź czujnym obserwatorem i zmieniaj perspektywę. Dzięki temu Instagram będzie nie tylko miły dla oka, ale też ciekawy dla obserwatorów!

zdjęcia na instagramie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.