Jaki plecak dla nastolatka

Kompletowanie szkolnej wyprawki dla dziecka to niewątpliwie spore wyzwanie. Jednak sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy mamy do czynienia nie z maluchem, lecz nastolatkiem, który odważnie manifestuje swój gust. Jaki plecak dla ucznia powyżej dziesiątego roku życia? Oto kilka dobrych propozycji!

Plecak czy torba?

Pierwszy dylemat, jaki przyjdzie nam rozwiązać, to wahanie się pomiędzy plecakiem a torbą. W końcu dziecko jest już na tyle duże, by móc choć w pewnym stopniu decydować o tym, jak będzie się ubierać do szkoły. Jednak w przypadku tego problemu odpowiedź jest jedna – niezależnie od tego, ile masz lat, dla twojego kręgosłupa zawsze zdrowszy będzie plecak. Skoliozy są dziś zjawiskiem powszechnym, szczególnie wśród nastolatków, którzy mnóstwo czasu spędzają przed komputerem w niezdrowych dla pleców pozycjach. Aby uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem, warto zadbać o właściwą pozycję dziecka właśnie poprzez kupno plecaka. Z czasem książek do noszenia tylko nam przybywa, a rozłożony równomiernie na dwa ramiona ciężar sprawia, że nasza postawa staje się odpowiednia. Torba noszona na jednym ramieniu może tylko pogłębiać wady postawy. Bez obaw! W ofercie znanych i cenionych marek bez problemu znajdziecie plecak idealny!

Design ma znaczenie

Priorytet przy wyborze plecaka dla nastolatka? Oczywiście dobry design! Na szczęście asortyment takich marek, jak adidas, Feewear, Vans czy Puma w strefie z plecakami daje nieskończone możliwości wyboru. Dla fanów prostej, minimalistycznej estetyki coś specjalnego przygotował Reebok, Umbro i adidas. Jeśli jednak wolicie ultra sportowe klimaty, to na pewno znajdziecie coś dla siebie u Pumy czy Lotto. Plecaki tych marek są bardziej okrągłe, mniej zdobione i lepiej nadają się do zestawiania ze sportowymi rzeczami – ubraniami i butami. Jeśli chodzi o wyrażanie własnego stylu i wyróżnianie się z tłumu, to zdecydowanie warto sięgnąć po plecaki Vans lub Feewear. Te dwa brandy specjalizują się w nietypowym, kolorowym wzornictwie. Dlatego na pewno znajdą tu swój wymarzony model dziewczyny, które kochają modę!

Funkcjonalność – co to takiego?

Zwracając uwagę przede wszystkim na wygląd plecaka, nie możemy zapomnieć o innej ważnej kwestii, jaką jest oczywiście funkcjonalność. Na funkcjonalność plecaka dla nastolatka składa się naprawdę wiele rzeczy. Po pierwsze zastanówcie się nad optymalną wielkością. Jeśli dziecko codziennie zabiera ze sobą mnóstwo rzeczy lub uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe, to plecak powinien być bardziej pojemny. Można też dodatkowo dokupić do niego worek na strój treningowy. Istotne będą też dodatkowe kwestie takie, jak kieszenie, osobne komory oraz schowki zapinane na zamek – im więcej tego typu przestrzeni, tym lepiej dla łatwości utrzymania porządku w plecaku nastolatka!

Ofertę plecaków szkolnych możesz sprawdzić w sklepie 50style na https://50style.pl/filtr/plecaki-szkolne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.