dekoracje jesienne

Wyczaruj jesienny nastrój w domu

Zastanawiałaś się kiedyś skąd biorą się piękne, jesienne zdjęcia z wystrojem domu na Instagramie? Myślisz, że to kwestia drogich dodatków lub talentu plastycznego? Nic z tych rzeczy! Świetne ozdoby do domu może wykonać każdy i cudownie się przy tym bawić, nie wydając więcej niż 50 zł. Jak to zrobić?

Po pierwsze wyjść na spacer!

Bogactwo natury jest naprawdę zachwycające. To w parkach i lasach kryją się największe skarby, z których wykonasz przepiękne bukiety i oryginalne instalacje. Przy okazji dotlenisz organizm, o co jesienią naprawdę trudno. Możesz zabrać całą rodzinę, psa lub przyjaciół i uczynić ze spaceru poszukiwania jesiennych cudów. Jarzębina, kasztany, liście w kolorach tęczy, mech, szyszki, żołędzie i wszystko, co uda ci się znaleźć, stworzy fantastyczną bazę twojego jesiennego wystroju.

jesienne liscie

 

Gdzie po inspiracje

Zanim wybierzesz się do parku, przejrzyj inspiracje. Pomyśl nad miejscami, w których pojawią się jesienne akcenty. Zastanów się, jakiego typu ozdoby i w jakiej kolorystyce będą pasować do twojego domu i nastroju, który w nim panuje. Gdy już określisz swoje wyobrażenia, zajrzyj do Internetu. Bogactwo inspiracji znajdziesz między innymi na Instagramie. Dobrym źródłem jest też Pinterest, na którym poza samymi zdjęciami, umieszczane są często instrukcje lub wskazówki do wykonania. Przejdźmy do samych pomysłów!

dekoracja jesienna

Mała rzecz, a cieszy

Jeśli pracujesz w domu, przyda ci się jesienna ozdoba na biurko. W tej roli doskonale spisze się wrzos w wersji mini. Ta roślina doniczkowa jest kwintesencją jesieni, jednak na biurku może znaleźć się tylko niewielki akcent w tej postaci. W supermarketach dostępne są pomniejszone wrzosy, które z powodzeniem mieszczą się w filiżance! Taka ozdoba jest nie tylko bardzo urocza, ale też umila czas spędzony na pracy.

Coś na stół? Najlepiej jeśli będą to świeczki, które pomogą stworzyć wyjątkowy nastrój podczas długich, jesiennych wieczorów. Aby stworzyć ich naturalną i bardzo efektowną wersję potrzebujesz mchu, podkładki z plastra drewna i kilku szyszek. Ustaw świeczki na drewienkach albo wyłóż szklany pojemnik mchem, dodaj kilka szyszek i na tak przygotowanym gruncie ustaw świece. Piękna ozdoba i zachwyt znajomych gwarantowane!

jesienne świeczki

Dynia na tysiąc sposobów

Wykorzystujesz ją w kuchni do zup, ciast i rozgrzewających dań, ale w okolicach Haloween sprawdzi się również jako dekoracja. Poza tradycyjnymi, upiornymi lampionami, możesz zaszaleć z kolorem. Zaopatrz się w różnokolorowe spreje i zrób ze swojej dyni złotą karocę lub ciekawy łańcuch z mini dyń, który zawiesisz w kuchni!

dekoracja jesienna

Magia kolorów, czyli liście z drzew do domu

Niektórzy twierdzą, że to, co najprostsze, jest zawsze najlepsze. A takie właśnie są bukiety z liści. Możesz stworzyć klasyczny z dodatkiem jarzębiny albo skręcić z kolorowych liści klonu małe różyczki. Liście pięknie wyglądają również na wieńcach z dodatkiem nasion i innych dodatków. Znajdź swój sposób i pokaż magię kolorów natury w swoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.